Lockdown Secrets – Eleanor Tattersfield

Ta antologia sekretów zebranych podczas pobytu w zamknięciu, na przemian konfesyjna, zabawna i wzruszająca, jest nieskończenie zabawnym i fascynującym dokumentem tych dziwnych, dziwnych czasów.

Przechodząc od szokujących wyznań do relatywnych emocji i doświadczeń, Sekrety zamknięcia Eleanor Tattersfield to pomysłowa książka, która będzie stanowić zabawny i elegancki prezent. Wszystko zaczęło się w mrocznych dniach długiej blokady COVID, kiedy projektantka Eleanor Tattersfield usłyszała podcast o linii zwierzeń automatycznej sekretarki z lat 80-tych, co skłoniło ją do „zastanowienia się, co by się stało, gdyby ludzie mieli podobną okazję w tym najdziwniejszym z czasów, aby udokumentować swoje własne zwierzenia z blokady”. Nieco fortunnie, później tego samego dnia, Eleanor znalazła pudełko niewykorzystanych pocztówek z lat 30-tych – „To było jak przeznaczenie. Popędziłam na górę, ustawiłam typ LOCKDOWN SECRETS i adres sklepu, i wydrukowałam dalej.”

Po shout-out na Instagramie – „Wyślę ci pocztówkę, ty wyślij mi sekret” – odpowiedzi zalewały, a wybór z nich jest reprodukowany w tej wspaniałej książce. Wiele z tych kartek zachwyca ilustracjami, wyszukaną typografią, sprytnymi kolażami i intrygującym pismem odręcznym, a wszystkie one oddają wspólne doświadczenie zamknięcia w całej jego złożonej dziwności. Rzeczywiście, autor zauważył kilka powtarzających się tematów – „fetysze jedzenia, masturbacja, samotność, łamanie zasad, seks, miłość i, co zaskakujące, miłość do zamknięcia”.

Szczera i pouczająca, jakże niezwykłym dokumentem tak niezwykłych czasów jest ta książka.

Audiobooki które warto przesłuchać

Trupia Farma – Bill Bass

Najbardziej niesamowita farma świata. Miejsce, które zrewolucjonizowało współczesną kryminalistykę_x000D_ _x000D_ Zapraszamy w leśne ostępy Tennessee. Na niewielkim obszarze leżą tu ludzkie zwłoki: zakopane w ziemi lub zanurzone w wodzie, zatopione w bagnach oraz ukryte w bagażnikach samochodów. To słynna Trupia...
Więcej 🎧

Purpurowe rzeki – Jean-Christophe Grange

Straszliwa zbrodnia prowadzi dwóch niezależnych detektywów w skute lodem francuskie Alpy. Niegościnny, pełen ostrych jak brzytwy skał krajobraz, stanie się dla nich miejscem, w którym zmierzą się z granicami ludzkiego zła. W górskiej szczelinie zostają odnalezione potwornie okaleczone zwłoki mężczyzny....
Więcej 🎧

AudioWprost, Nr 28 z 11.07.2016 – Wprost

Tygodnik Wprost do słuchania nr 28/2016
Więcej 🎧